Kantoni Toulouges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Toulouges
Canton de Toulouges
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Pyrénées-Orientales
Arrondissement Perpignan
Kryeqëndra Toulouges
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 14.572 banorë 2007
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 29
Kantoni Toulouges – harta_foto

Kantoni Toulouges (frëngjisht: Canton de Toulouges) është një kantondepartamentin Pyrénées-Orientales, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Toulouges. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 14572 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Toulouges aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Louis Caseilles

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]