Kantoni Saint-Laurent-de-la-Salanque

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Saint-Laurent-de-la-Salanque
kanton
Popullsia
 • Gjithsej21.132

Kantoni Saint-Laurent-de-la-Salanque (frëngjisht: Canton de Saint-Laurent-de-la-Salanque) është një kantondepartamentin Pyrénées-Orientales, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Laurent-de-la-Salanque. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 21132 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Laurent-de-la-Salanque aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Joseph Puig

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]