Kantoni Arles-sur-Tech

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Arles-sur-Tech
Canton d'Arles-sur-Tech
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Pyrénées-Orientales
Arrondissement Céret
Kryeqëndra Arles-sur-Tech
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 7.220 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2
Kantoni Arles-sur-Tech – harta_foto

Kantoni Arles-sur-Tech (frëngjisht: Canton d'Arles-sur-Tech) është një kantondepartamentin Pyrénées-Orientales, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Arles-sur-Tech. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 7220 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Arles-sur-Tech aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Alexandre Reynal

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]