Jump to content

Kantoni Perpignan-4

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Perpignan-4
kanton
Popullsia
 • Gjithsej19.790

Kantoni Perpignan-4 (frëngjisht: Canton de Perpignan-4) është një kantondepartamentin Pyrénées-Orientales, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Perpignan. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 19790 banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Perpignan-4 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  • 2008-2014 - Jean Rigual

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]