Kantoni Vinça

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Vinça
kanton
Popullsia
 • Gjithsej10.626

Kantoni Vinça (frëngjisht: Canton de Vinça) është një kantondepartamentin Pyrénées-Orientales, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Vinça. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 10626 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Vinça aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2009-2014 - Marie-Thérèse Casenove

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]