Kantoni La Côte Radieuse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Côte Radieuse
Canton de La Côte-Radieuse
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Pyrénées-Orientales
Arrondissement Perpignan
Kryeqëndra Saint-Cyprien
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 19.241 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 27
Kantoni La Côte Radieuse – harta_foto

Kantoni La Côte Radieuse (frëngjisht: Canton de La Côte Radieuse) është një kantondepartamentin Pyrénées-Orientales, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Cyprien. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 19241 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Côte Radieuse aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2009-2014 - Mauricette Fabre

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]