Kantoni Mont-Louis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Mont-Louis
Canton de Mont-Louis
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Pyrénées-Orientales
Arrondissement Prades
Kryeqëndra Mont-Louis
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 4.170 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6
Kantoni Mont-Louis – harta_foto

Kantoni Mont-Louis (frëngjisht: Canton de Mont-Louis) është një kantondepartamentin Pyrénées-Orientales, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mont-Louis. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 4170 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Mont-Louis aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Pierre Bataille

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]