Kantoni Saint-Paul-de-Fenouillet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Paul-de-Fenouillet
Canton de Saint-Paul-de-Fenouillet
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Pyrénées-Orientales
Arrondissement Perpignan
Kryeqëndra Saint-Paul-de-Fenouillet
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 4.139 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 15
Kantoni Saint-Paul-de-Fenouillet – harta_foto

Kantoni Saint-Paul-de-Fenouillet (frëngjisht: Canton de Saint-Paul-de-Fenouillet) është një kantondepartamentin Pyrénées-Orientales, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Paul-de-Fenouillet. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 4139 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Paul-de-Fenouillet aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]