Kantoni Saillagouse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Saillagouse
kanton
Popullsia
 • Gjithsej11.006

Kantoni Saillagouse (frëngjisht: Canton de Saillagouse) është një kantondepartamentin Pyrénées-Orientales, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saillagouse. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 11006 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saillagouse aktualisht përbëhet nga 21 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Georges Armengol

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]