Kantoni Thuir

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Thuir
Canton de Thuir
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Pyrénées-Orientales
Arrondissement Perpignan
Kryeqëndra Thuir
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 20.471 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 17
Kantoni Thuir – harta_foto

Kantoni Thuir (frëngjisht: Canton de Thuir) është një kantondepartamentin Pyrénées-Orientales, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Thuir. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 20471 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Thuir aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - René Olive

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]