Kantoni Celles-sur-Belle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Celles-sur-Belle
Canton de Celles-sur-Belle
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Deux-Sèvres
Arrondissement Niort
Kryeqëndra Celles-sur-Belle
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 165,33 km2
Popullsia 11.292 banorë 2009
Dendësia 68,3 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7906

Kantoni Celles-sur-Belle (frëngjisht: Canton de Celles-sur-Belle) është një kantondepartamentin Deux-Sèvres, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Celles-sur-Belle. Ka sipërfaqe 165.33km2 dhe popullsi 11292 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Celles-sur-Belle aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]