Kantoni Sauzé-Vaussais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Sauzé-Vaussais
Canton de Sauzé-Vaussais
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Deux-Sèvres
Arrondissement Niort
Kryeqëndra Sauzé-Vaussais
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 186,12 km2
Popullsia 5.681 banorë 2009
Dendësia 30,52 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7928

Kantoni Sauzé-Vaussais (frëngjisht: Canton de Sauzé-Vaussais) është një kantondepartamentin Deux-Sèvres, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Sauzé-Vaussais. Ka sipërfaqe 186.12km2 dhe popullsi 5681 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Sauzé-Vaussais aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Dorick Barillot

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]