Kantoni Beauvoir-sur-Niort

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Beauvoir-sur-Niort
Canton de Beauvoir-sur-Niort
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Deux-Sèvres
Arrondissement Niort
Kryeqëndra Beauvoir-sur-Niort
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 146 km2
Popullsia 5.230 banorë 2009
Dendësia 35,82 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7903

Kantoni Beauvoir-sur-Niort (frëngjisht: Canton de Beauvoir-sur-Niort) është një kantondepartamentin Deux-Sèvres, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Beauvoir-sur-Niort. Ka sipërfaqe 146km2 dhe popullsi 5230 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Beauvoir-sur-Niort aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Jean-Claude Aubineau

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]