Kantoni Frontenay-Rohan-Rohan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Frontenay-Rohan-Rohan
Canton de Frontenay-Rohan-Rohan
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Deux-Sèvres
Arrondissement Niort
Kryeqëndra Frontenay-Rohan-Rohan
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 140,34 km2
Popullsia 10.686 banorë 2009
Dendësia 76,14 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7912

Kantoni Frontenay-Rohan-Rohan (frëngjisht: Canton de Frontenay-Rohan-Rohan) është një kantondepartamentin Deux-Sèvres, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Frontenay-Rohan-Rohan. Ka sipërfaqe 140.34km2 dhe popullsi 10686 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Frontenay-Rohan-Rohan aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Joël Misbert

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]