Kantoni Saint-Maixent-l'École-1

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Saint-Maixent-l'École-1
kanton
Popullsia
 • Gjithsej16.267

Kantoni Saint-Maixent-l'École-1 (frëngjisht: Canton de Saint-Maixent-l'École-1) është një kantondepartamentin Deux-Sèvres, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Maixent-l'École. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 16267 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Maixent-l'École-1 aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Jean-Luc Drapeau

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]