Kantoni La Mothe-Saint-Héray

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni La Mothe-Saint-Héray
kanton
Popullsia
 • Gjithsej5.373

Kantoni La Mothe-Saint-Héray (frëngjisht: Canton de La Mothe-Saint-Héray) është një kantondepartamentin Deux-Sèvres, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Mothe-Saint-Héray. Ka sipërfaqe 148.83km2 dhe popullsi 5373 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Mothe-Saint-Héray aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jean-Pierre Griffault

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]