Kantoni Saint-Loup-Lamairé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Loup-Lamairé
Canton de Saint-Loup-Lamairé
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Deux-Sèvres
Arrondissement Parthenay
Kryeqëndra Saint-Loup-Lamairé
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 183,06 km2
Popullsia 4.058 banorë 2009
Dendësia 22,17 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7924

Kantoni Saint-Loup-Lamairé (frëngjisht: Canton de Saint-Loup-Lamairé) është një kantondepartamentin Deux-Sèvres, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Loup-Lamairé. Ka sipërfaqe 183.06km2 dhe popullsi 4058 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Loup-Lamairé aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Pascal Bironneau

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]