Kantoni Saint-Maixent-l'École-2

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Maixent-l'École-2
Canton de Saint-Maixent-l'École-2
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Deux-Sèvres
Arrondissement Niort
Kryeqëndra Saint-Maixent-l'École
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 11.155 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7926

Kantoni Saint-Maixent-l'École-2 (frëngjisht: Canton de Saint-Maixent-l'École-2) është një kantondepartamentin Deux-Sèvres, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Maixent-l'École. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 11155 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Maixent-l'École-2 aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Léopold Moreau

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]