Kantoni Mauzé-sur-le-Mignon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Mauzé-sur-le-Mignon
Canton de Mauzé-sur-le-Mignon
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Deux-Sèvres
Arrondissement Niort
Kryeqëndra Mauzé-sur-le-Mignon
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 131,42 km2
Popullsia 7.408 banorë 2009
Dendësia 56,37 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7914

Kantoni Mauzé-sur-le-Mignon (frëngjisht: Canton de Mauzé-sur-le-Mignon) është një kantondepartamentin Deux-Sèvres, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mauzé-sur-le-Mignon. Ka sipërfaqe 131.42km2 dhe popullsi 7408 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Mauzé-sur-le-Mignon aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Sébastien Dugleux

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]