Kantoni Champdeniers-Saint-Denis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Champdeniers-Saint-Denis
Canton de Champdeniers-Saint-Denis
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Deux-Sèvres
Arrondissement Niort
Kryeqëndra Champdeniers-Saint-Denis
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 131,13 km2
Popullsia 6.147 banorë 2009
Dendësia 46,88 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7908

Kantoni Champdeniers-Saint-Denis (frëngjisht: Canton de Champdeniers-Saint-Denis) është një kantondepartamentin Deux-Sèvres, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Champdeniers-Saint-Denis. Ka sipërfaqe 131.13km2 dhe popullsi 6147 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Champdeniers-Saint-Denis aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jean-François Ferron

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]