Kantoni Coulonges-sur-l'Autize

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Coulonges-sur-l'Autize
Canton de Coulonges-sur-l'Autize
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Deux-Sèvres
Arrondissement Niort
Kryeqëndra Coulonges-sur-l'Autize
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 261,19 km2
Popullsia 10.914 banorë 2009
Dendësia 41,79 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7911

Kantoni Coulonges-sur-l'Autize (frëngjisht: Canton de Coulonges-sur-l'Autize) është një kantondepartamentin Deux-Sèvres, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Coulonges-sur-l'Autize. Ka sipërfaqe 261.19km2 dhe popullsi 10914 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Coulonges-sur-l'Autize aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011 - 2014 - Christian Bonnet

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]