Kantoni Chamalières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Chamalières
Canton de Chamalières
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Puy-de-Dôme
Arrondissement Clermont-Ferrand
Kryeqëndra Chamalières
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 3,77 km2
Popullsia 17.081 banorë 2010
Dendësia 4.530,77 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6357

Kantoni Chamalières (frëngjisht: Canton de Chamalières) është një kantondepartamentin Puy-de-Dôme, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Chamalières. Ka sipërfaqe 3.77km2 dhe popullsi 17081 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Chamalières aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]