Kantoni Clermont-Ferrand-Sud-Ouest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Clermont-Ferrand-Sud-Ouest
Canton de Clermont-Ferrand-Sud-Ouest
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Puy-de-Dôme
Arrondissement Clermont-Ferrand
Kryeqëndra Clermont-Ferrand
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 20.750 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6313

Kantoni Clermont-Ferrand-Sud-Ouest (frëngjisht: Canton de Clermont-Ferrand-Sud-Ouest) është një kantondepartamentin Puy-de-Dôme, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Clermont-Ferrand. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 20750 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Clermont-Ferrand-Sud-Ouest aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

  • 2011-2014 - Dominique Briat (PS)

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]