Kantoni Montaigut-en-Combraille

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Montaigut-en-Combraille
Canton de Montaigut
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Puy-de-Dôme
Arrondissement Riom
Kryeqëndra Montaigut
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 176,2 km2
Popullsia 8.297 banorë 1999
Dendësia 47,09 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6326

Kantoni Montaigut-en-Combraille (frëngjisht: Canton de Montaigut-en-Combraille) është një kantondepartamentin Puy-de-Dôme, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montaigut. Ka sipërfaqe 176.2km2 dhe popullsi 8297 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Montaigut-en-Combraille aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011–2014 - Pierrette Daffix-Ray

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]