Kantoni Rochefort-Montagne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Rochefort-Montagne
Canton de Rochefort-Montagne
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Puy-de-Dôme
Arrondissement Clermont-Ferrand
Kryeqëndra Rochefort-Montagne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 377,99 km2
Popullsia 11.102 banorë 2010
Dendësia 29,37 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6335

Kantoni Rochefort-Montagne (frëngjisht: Canton de Rochefort-Montagne) është një kantondepartamentin Puy-de-Dôme, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Rochefort-Montagne. Ka sipërfaqe 377.99km2 dhe popullsi 11102 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Rochefort-Montagne aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]