Kantoni Besse-et-Saint-Anastaise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Besse-et-Saint-Anastaise
Canton de Besse-et-Saint-Anastaise
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Puy-de-Dôme
Arrondissement Issoire
Kryeqëndra Besse-et-Saint-Anastaise
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 328,05 km2
Popullsia 4.362 banorë 1999
Dendësia 13,3 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6305

Kantoni Besse-et-Saint-Anastaise (frëngjisht: Canton de Besse-et-Saint-Anastaise) është një kantondepartamentin Puy-de-Dôme, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Besse-et-Saint-Anastaise. Ka sipërfaqe 328.05km2 dhe popullsi 4362 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Besse-et-Saint-Anastaise aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]