Kantoni Menat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Menat
Canton de Menat
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Puy-de-Dôme
Arrondissement Riom
Kryeqëndra Menat
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 193,53 km2
Popullsia 3.723 banorë 2007
Dendësia 19,24 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6325

Kantoni Menat (frëngjisht: Canton de Menat) është një kantondepartamentin Puy-de-Dôme, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Menat. Ka sipërfaqe 193.53km2 dhe popullsi 3723 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Menat aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]