Kantoni Clermont-Ferrand-Ouest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Clermont-Ferrand-Ouest
Canton de Clermont-Ferrand-Ouest
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Puy-de-Dôme
Arrondissement Clermont-Ferrand
Kryeqëndra Clermont-Ferrand
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 12.282 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6353

Kantoni Clermont-Ferrand-Ouest (frëngjisht: Canton de Clermont-Ferrand-Ouest) është një kantondepartamentin Puy-de-Dôme, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Clermont-Ferrand. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 12282 banorë.

Kantoni Clermont-Ferrand-Ouest aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]