Kantoni La Salvetat-Peyralès

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Salvetat-Peyralès
Canton de La Salvetat-Peyralès
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Aveyron
Arrondissement Rodez
Kryeqëndra La Salvetat-Peyralès
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 118,65 km2
Popullsia 1.899 banorë 2007
Dendësia 16,01 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1238

Kantoni La Salvetat-Peyralès (frëngjisht: Canton de Salvetat-Peyralès) është një kantondepartamentin Aveyron, rajonin OccitanieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Salvetat-Peyralès. Ka sipërfaqe 118.65km2 dhe popullsi 1899 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Salvetat-Peyralès aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]