Kantoni Entraygues-sur-Truyère

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Entraygues-sur-Truyère
Canton d'Entraygues-sur-Truyère
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Aveyron
Arrondissement Rodez
Kryeqëndra Entraygues-sur-Truyère
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 146,6 km2
Popullsia 2.548 banorë 1999
Dendësia 17,38 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1211

Kantoni Entraygues-sur-Truyère (frëngjisht: Canton d'Entraygues-sur-Truyère) është një kantondepartamentin Aveyron, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Entraygues-sur-Truyère. Ka sipërfaqe 146.6km2 dhe popullsi 2548 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Entraygues-sur-Truyère aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]