Kantoni Najac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Najac
Canton de Najac
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Aveyron
Arrondissement Villefranche-de-Rouergue
Kryeqëndra Najac
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 185,89 km2
Popullsia 4.083 banorë 2008
Dendësia 21,96 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1220

Kantoni Najac (frëngjisht: Canton de Najac) është një kantondepartamentin Aveyron, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Najac. Ka sipërfaqe 185.89km2 dhe popullsi 4083 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Najac aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Bernard Vidal

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]