Kantoni Campagnac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Campagnac
Canton de Campagnac
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Aveyron
Arrondissement Millau
Kryeqëndra Campagnac
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 128,03 km2
Popullsia 1.760 banorë 2006
Dendësia 13,75 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1205

Kantoni Campagnac (frëngjisht: Canton de Campagnac) është një kantondepartamentin Aveyron, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Campagnac. Ka sipërfaqe 128.03km2 dhe popullsi 1760 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Campagnac aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]