Kantoni Millau-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Millau-Est
kanton
Popullsia
 • Gjithsej9.331

Kantoni Millau-Est (frëngjisht: Canton de Millau-Est) është një kantondepartamentin Aveyron, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Millau. Ka sipërfaqe 131.97km2 dhe popullsi 9331 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Millau-Est aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]