Kantoni Belmont-sur-Rance

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Belmont-sur-Rance
Canton de Belmont-sur-Rance
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Aveyron
Arrondissement Millau
Kryeqëndra Belmont-sur-Rance
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 224,97 km2
Popullsia 2.577 banorë 2006
Dendësia 11,45 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1202

Kantoni Belmont-sur-Rance (frëngjisht: Canton de Belmont-sur-Rance) është një kantondepartamentin Aveyron, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Belmont-sur-Rance. Ka sipërfaqe 224.97km2 dhe popullsi 2577 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Belmont-sur-Rance aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]