Kantoni Mur-de-Barrez

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Mur-de-Barrez
Canton de Mur-de-Barrez
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Aveyron
Arrondissement Rodez
Kryeqëndra Mur-de-Barrez
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 183,14 km2
Popullsia 3.109 banorë 2007
Dendësia 16,98 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1219

Kantoni Mur-de-Barrez (frëngjisht: Canton de Mur-de-Barrez) është një kantondepartamentin Aveyron, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mur-de-Barrez. Ka sipërfaqe 183.14km2 dhe popullsi 3109 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Mur-de-Barrez aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]