Kantoni Rignac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Rignac
Canton de Rignac
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Aveyron
Arrondissement Rodez
Kryeqëndra Rignac
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 161,85 km2
Popullsia 5.055 banorë 2007
Dendësia 31,23 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1227

Kantoni Rignac (frëngjisht: Canton de Rignac) është një kantondepartamentin Aveyron, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Rignac. Ka sipërfaqe 161.85km2 dhe popullsi 5055 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Rignac aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]