Kantoni Camarès

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Camarès
Canton de Camarès
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Aveyron
Arrondissement Millau
Kryeqëndra Camarès
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 283,9 km2
Popullsia 2.222 banorë 2006
Dendësia 7,83 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1204

Kantoni Camarès (frëngjisht: Canton de Camarès) është një kantondepartamentin Aveyron, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Camarès. Ka sipërfaqe 283.9km2 dhe popullsi 2222 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Camarès aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]