Kantoni Cassagnes-Bégonhès

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Cassagnes-Bégonhès
Canton de Cassagnes-Bégonhès
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Aveyron
Arrondissement Rodez
Kryeqëndra Cassagnes-Bégonhès
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 206,31 km2
Popullsia 5.622 banorë 2006
Dendësia 27,25 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1207

Kantoni Cassagnes-Bégonhès (frëngjisht: Canton de Cassagnes-Bégonhès) është një kantondepartamentin Aveyron, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Cassagnes-Bégonhès. Ka sipërfaqe 206.31km2 dhe popullsi 5622 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Cassagnes-Bégonhès aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]