Kantoni Baraqueville-Sauveterre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Baraqueville-Sauveterre
Canton de Baraqueville-Sauveterre
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Aveyron
Arrondissement Rodez
Kryeqëndra Baraqueville
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 277,78 km2
Popullsia 8.433 banorë 2006
Dendësia 30,36 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1239

Kantoni Baraqueville-Sauveterre (frëngjisht: Canton de Baraqueville-Sauveterre) është një kantondepartamentin Aveyron, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Baraqueville. Ka sipërfaqe 277.78km2 dhe popullsi 8433 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Baraqueville-Sauveterre aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Didier Mai-Andrieu

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]