Kantoni Vézins-de-Lévézou

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Vézins-de-Lévézou
Canton de Vézins-de-Lévézou
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Aveyron
Arrondissement Millau
Kryeqëndra Vézins-de-Lévézou
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 202,23 km2
Popullsia 1.710 banorë 1999
Dendësia 8,46 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1241

Kantoni Vézins-de-Lévézou (frëngjisht: Canton de Vézins-de-Lévézou) është një kantondepartamentin Aveyron, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Vézins-de-Lévézou. Ka sipërfaqe 202.23km2 dhe popullsi 1710 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Vézins-de-Lévézou aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]