Kantoni Sévérac-le-Château

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Sévérac-le-Château
Canton de Sévérac-le-Château
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Aveyron
Arrondissement Millau
Kryeqëndra Sévérac-le-Château
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 208,72 km2
Popullsia 4.017 banorë 2006
Dendësia 19,25 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1240

Kantoni Sévérac-le-Château (frëngjisht: Canton de Sévérac-le-Château) është një kantondepartamentin Aveyron, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Sévérac-le-Château. Ka sipërfaqe 208.72km2 dhe popullsi 4017 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Sévérac-le-Château aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]