Kantoni Capdenac-Gare

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Capdenac-Gare
Canton de Capdenac-Gare
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Aveyron
Arrondissement Villefranche-de-Rouergue
Kryeqëndra Capdenac-Gare
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 151,12 km2
Popullsia 8.485 banorë 2006
Dendësia 56,15 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1206

Kantoni Capdenac-Gare (frëngjisht: Canton de Capdenac-Gare) është një kantondepartamentin Aveyron, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Capdenac-Gare. Ka sipërfaqe 151.12km2 dhe popullsi 8485 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Capdenac-Gare aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Bertrand Cavalerie

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]