Kantoni Neuilly-sur-Seine-Nord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Neuilly-sur-Seine-Nord
kanton
Popullsia
 • Gjithsej33.756

Kantoni Neuilly-sur-Seine-Nord (frëngjisht: Canton de Neuilly-sur-Seine-Nord) është një kantondepartamentin Hauts-de-Seine, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Neuilly-sur-Seine. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 33756 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Neuilly-sur-Seine-Nord aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]