Jump to content

Kantoni Gennevilliers-Nord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Gennevilliers-Nord
kanton
Popullsia
 • Gjithsej19.689

Kantoni Gennevilliers-Nord (frëngjisht: Canton de Gennevilliers-Nord) është një kantondepartamentin Hauts-de-Seine, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Gennevilliers. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 19689 banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Gennevilliers-Nord aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]