Kantoni Suresnes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Suresnes
Canton de Suresnes
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Hauts-de-Seine
Arrondissement Nanterre
Kryeqëndra Suresnes
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 3,79 km2
Popullsia 46.723 banorë 2010
Dendësia 12.327,97 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9238

Kantoni Suresnes (frëngjisht: Canton de Suresnes) është një kantondepartamentin Hauts-de-Seine, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Suresnes. Ka sipërfaqe 3.79km2 dhe popullsi 46723 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Suresnes aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]