Kantoni Le Plessis-Robinson

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Le Plessis-Robinson
Canton du Plessis-Robinson
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Hauts-de-Seine
Arrondissement Antony
Kryeqëndra Le Plessis-Robinson
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 47.269 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9232

Kantoni Le Plessis-Robinson (frëngjisht: Canton du Plessis-Robinson) është një kantondepartamentin Hauts-de-Seine, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Plessis-Robinson. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 47269 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Le Plessis-Robinson aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]