Kantoni Fontenay-aux-Roses

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Fontenay-aux-Roses
Canton de Fontenay-aux-Roses
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Hauts-de-Seine
Arrondissement Antony
Kryeqëndra Fontenay-aux-Roses
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 2,51 km2
Popullsia 23.351 banorë 2010
Dendësia 9.303,19 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9243

Kantoni Fontenay-aux-Roses (frëngjisht: Canton de Fontenay-aux-Roses) është një kantondepartamentin Hauts-de-Seine, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Fontenay-aux-Roses. Ka sipërfaqe 2.51km2 dhe popullsi 23351 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Fontenay-aux-Roses aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]