Kantoni Antony

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Antony
Canton d'Antony
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Hauts-de-Seine
Arrondissement Antony
Kryeqëndra Antony
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 46.693 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9201

Kantoni Antony (frëngjisht: Canton d'Antony) është një kantondepartamentin Hauts-de-Seine, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Antony. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 46693 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Antony aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]