Kantoni Issy-les-Moulineaux-Ouest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Issy-les-Moulineaux-Ouest
kanton
Popullsia
 • Gjithsej46.330

Kantoni Issy-les-Moulineaux-Ouest (frëngjisht: Canton d'Issy-les-Moulineaux-Ouest) është një kantondepartamentin Hauts-de-Seine, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Issy-les-Moulineaux. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 46330 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Issy-les-Moulineaux-Ouest aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]