Kantoni Puteaux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Puteaux
Canton de Puteaux
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Hauts-de-Seine
Arrondissement Nanterre
Kryeqëndra Puteaux
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 3,19 km2
Popullsia 44.753 banorë 2010
Dendësia 14.029,15 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9233

Kantoni Puteaux (frëngjisht: Canton de Puteaux) është një kantondepartamentin Hauts-de-Seine, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Puteaux. Ka sipërfaqe 3.19km2 dhe popullsi 44753 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Puteaux aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]